logo
Zasílat novinky:
facebookDoporučte přátelům
Reference

Marine Biology Workshop

marine_biology_workshop_at_red_sea_diving_safari.png

Kurz mořské biologie je vhodný pro potápěče a šnorchlisty i bez předchozích znalostí a zkušeností. Během dne potápění a šnorchlování na překrásném a neporušeném house reefu Marsa Shagra a reefu Elphinstone.
Ekosystémy korálových útesů představují podivuhodné životní formy. Jejich základem jsou polypy, jednoduché organismy veliké jen několik málo milimetrů v průměru. Přesto dokáží vytvořit komplexy tak rozsáhlé, že jsou viditelné až z vesmíru. Zdraví korálových útesů je citlivým ukazatelem zdraví celého oceánu a má význam pro celou planetu.
Podmořský výzkum, pozorovaní chování živočichů, monitoring oblasti a každý večer přednášky na témata související s korálovým útesem. Odběr vzorků planktonu a mikrofauny žijící na útesu nebo v písku a následné zkoumání pod stereomikroskopem. Workshop je zaměřen na poznání ekologie korálových útesů, mechanismy růstu a eroze, funkční skupiny, jejich ohrožení a ochrana. Tato témata budeme zkoumat s použitím moderních vědeckých metod jako výzkumný tým a každý člen tak přispěje k výsledkům. Účastníci obdrží výukové materiály a certifikát o absolvování kurzu.

Reef Marsa Shagra je chráněnou oblastí již 20 let. Korálové útesy zde jsou velmi krásné a zdravé. Často je navštěvují delfíni, žraloci i mořské želvy a žije zde více jak 300 druhů ryb a 100 druhů korálů. V době největšího rozkvětu planktonu je možné potkat i manty.
Marsa Shagra sousedí se zátokou Abu Dabab, která je domovem dugonga, mořských želv a kytarového žraloka. Na vyhlášenou lokalitu Elphinstone, kde lze pozorovat nejen velké druhy ryb ale dokonce i žraloky dlouhoploutvé, kladivouny a velrybí žraloky, je to jen pár minut.