logo
Zasílat novinky:
facebookDoporučte přátelům
Reference

Reef Check Workshop

reef_check_workshop_at_red_sea_diving_safari.png

Reef Check EcoDiver

Kurz je vhodný pro zájemce, kteří se chtějí aktivně podílet na vědeckém průzkumu a ochraně korálových útesů.  Absolvoventi kurzu získají certifikaci Reef Check EcoDiver, která  opravňuje k účasti na výzkumných průzkumech v oblasti Indo-Pacifiku, sbírat vědecká data a zadávat je do celosvětové databáze.

Marsa Shagra se aktivně podílí na ochraně korálových útesů. Je oficiálním sponzorem programu Reef Check a poskytuje účastníkům potápění zdarma. Průzkumy se provádějí každoročně na nejnavštěvovanějších útesech v okolí Marsa Shagra. Hlavním cílem je zachovat zdraví korálových útesů a chránit je před znečištěním a poškozením.

Reef check je největší celosvětovou organizací monitorující zdraví korálových útesů za pomoci vědců a rekreačních potápěčů. V roce 1996 zahájila svou činnost monitoringu korálových útesů po celém světě unikátní standardizovanou metodou, aby bylo možné získané výsledky z různých oblastí porovnávat.  Zpracovaná data vypovídají o zdraví korálů a pomáhají k jejich ochraně.

Vstupní předpoklady: Certifikovaný potápěč, minimálně 30 ponorů, dokonalé zvládnutí kontroly vztlaku a pohybu pod vodou.